Renklerle Tedavi(kromoterapi) ve Çakralarımız

çakra 2

Renklerle tedaviye “kromoterapi” adı verimektedir. Çok eski çağlardan beri doğu kültüründen yaygın olarak kullanılan kromoterapi günümüzde batı dünyasında da etkili olara kullanılmaya başlanmıştır.
Her rengin vücutta Chakra larda karşılığı bulunmaktadır.
Chaklarvücudun enerji merkezleridir ve modern tıbta yerleri endokrin sistemi bezlerine denk düşmektedir. Chakralardaki enerji dengesizlikleri sağlık sorunlarına yol açmaktadır.Bu dengesizlikleri düzeltmek için ilgili chakranın renklerinden faydalanılmaktadır.
Tedavide uygun rengi ışık halinde vücuda vermek uygun renkli bir taş taşımak yada uygun renkle meditasyon yapmak gibi çeşitli yöntemler kullanılır. Ayrıca kıyafetlerinizi ve bulunduğunuz ortamı sağlık sorununuzla ilgili renkle ilgili düzenleyerek ilginç sonuçlarda alabilirsiniz.
Renk terapide 60 Watlık renkli lambalar kullanılır. Eğer renkli lambalar yoksa bunun yerine 75 Watlık normal lambalar alınır ve önüne renkli filitreler yerleştirişebilir yada cam boyayla ampüller boyanabilir. Aşağıda renklerin değişik kullanım alanlarını ve renk terapi yapacaksanız önemli uyarılar bulacaksınız.
Eğer saf ışığı prizmaya doğru tutarsanız ışık spektrumun 7 rengine ayrılır;
kırmızı, sarı, turuncu, yeşil, mavi, indigo(çivit mavisi) ve mor
Bu renklere gökkuşağının spektrumundan tanıyoruz. Bu spektrum görünen tüm renklerin temelidir.
Bilmediğimiz şey ise bütün renklerin kendi titreşimi olduğudur.
Kırmızı en uzun dalgaboyuna sahip ve en yavaş titreşim frekansına biz bunu sıcak ve uyarıcı olarak tanırız.
Mor ise en kısa dalgaboyuna ve en hızlı titreşim frekansına sahiptir. Bu ferah ve sakinleştiricidir.
Bu iki renk arasında ne olduğunu anlatmama gerek yok, sadece frekansları farklı
Modern bilimde, öğrendik ki bazı renkler zihinsel aktiviteleri canlandırabilir ve diğer renkler zihni sakinleştirebilir. Biliyoruzki ışık enerjisine beynimizi, duyguları, fiziksel beden ve belkide en önemlisi Çakralarımızı beslemek için ihtiyacımız var.
Çakra kelimesi Sanskritçe’de tekerlek kelimesinden gelmiştir.
Çakra bedenin içinde dairesel hareketlerle tekerlek gibi dönen girdaptır.
Bu merkezi çekim gücü ile titreşim seviyesinde enerji çeker.
renk titreşimlerinden mikrodalga enerjilerine kadar herşeyi içine çekebilir.Hatta karşılaştığımız insanların duygularını da.
Çakralar enerji noktalarıdır. Dikey olarak çalışırlar.Başınızın tepesinden omurganızın altına kadar.Nasıl baktığınıza bağlı, başlıca 7, 8 veya 13 tane çakra var,yüzlerce daha küçük çakralar olduğu gibi daha az önemli olanlar tüm vücuda yayılmışlar.8 ve 13 çakrayı sonraya saklıyorum, şimdilik basitçe 7 üzerinde duralım.
Çakralar bir nevi ruhun eterik motorudur.
Sadece enerji çekmezler, bütün çakralar titreşim enerjisi yayarlar
ve diğer vücut parçaları ile bağlanmış ana bir organ veya salgı bezi
üzerinde yönetilirler, aynı frekansta rezonans olan.
Çakraları dengelemek ve sıraya koymak i daha mutlu, sağlıklı ve kendinle uyumlu yapar.
Bir çakranın merkezi senkronizasyon dışına çıktığında nihayetinde bağlı olduğu organı veya salgı bezini etkiler ve komşu çakralarında senkronizasyon dışına çıkmasına neden olur.Zincirleme reaksiyona ve vücutta dengesizliğe neden olur.
Bir çakra fazla çalışıyorsa, az çalışıyorsa, tıkanmış veya kapanmışsa dengesizlik yaratır.
Bu nerdeyse herzaman zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak hissedilir.
Çakralar enerji vericidir ve onlar hakkında öğrenmenizin öncelikli yararı, zihin, beden ve ruhun uyumunu içindir.
Zihnin tek başına tüm varlığını besleyemez veya diyet yapmak tüm sorunlarınızı çözmez
Çakralar vasıtasıyla kendini tamamen dengeleyebilirsin
seni daha sağlıklı bir bilinç durumuna sokar, her çakra vücudun belirli bir bölgesini yöneten bir organa veya salgı bezine bağlıdır.
Çakraların sırası aslında aşağıdan yukarıya doğrudur, kırmızı ile başlar ve her çakrada titreşim değişerek mor’a ulaşırsın
daha ileri gitmeden önce, BUNU DÜŞÜNÜN. Işığı parçalarına ayırdığında 7 renk elde edersin.
Her çakra sadece bir organa veya salgı bezine baglı değil, ayrıca her çakranın kendine özgü karakteri var.
*1. çakranın ki hayatta kalma, böbreküstü bezine bağlı.Kök merkez anlamına gelir.Kök çakranın rengi kırmızı’dır.
Kuyruk sokumuyla ve üreme organlarıyla bağlantılıdır. Beşeri potansiyelimiz, temel yaşamsal ihtiyaçlarımız, ilkel ya da içgüdüsel yönlerimizle ilgilidir.
Olumsuz özeliği ise hırsı arttırır. Rekabete yönlendirir. Cimri ve korkusuzca davranmamızı sağlar. Kırmızıyı çok seven kişiler yaşamlarında hırslı ve enerjik kişiler olur. Kırmızı aynı zamanda akrep burcunun rengidir. Akrep burcu olan kişiler hırslı, kıskanç ve tutkuludur. Sağlık problemlerinde dikkat etmeleri gereken konu cinsel organlarıdır. Kırmızı renk aynı zamanda iştah açar.
Güvensizlik, iflas, tedirginlik gibi yaşanan ve hissedilen olaylar 1. çakranın enerjisini kapatır. Devamında kabızlık yaşatabilir. Böyle durumlarda üzerimizde kırmızı renk taşımak çakrayı denge altında tutacaktır.Kırmızı bir takı takın kırmızı aksesuarlar bulundurungüneşin batışını yada doğuşunu seyredin,kırmızı renk ile meditasyon yapın.
Eğer yapabiliyorsanız kırmızı bir ampul kullanarak ve geceleri 5 dakika kırmızı ışıkta oturarak bile çok olumlu sonuçlar alabilirsiniz. (Daha uzun oturmayın)Kırmızı renk bitkilerle beslenme de sağlığınız üzerinde olumlu etki yapacaktir.
Fakat sürekli yoğun kırmızı giyinmek olumsuz etkilerini çoğaltır. Vücudumuzun her renge ihtiyacı var, bu yüzden sürekli kırmızı giyinmek her zaman bizi mutlu etmeyebilir. Ayrıca müzikte kırmızının etkisi ‘do’ sesi ile verilir.
Dikkat: Asabiyet,gerginlik ateş ,yüksek tansiyon,iltihaplar kızarıklıklar,şişkinlik hissi. Eğer başınıza kırmızı renk uygulayacaksanız 3 dakikadan fazla tutmayın. Uygulamadan sonra başınıza mavi bir bez koyun ve 2-3 dakika bekleyin.Kırmızı uygularken kendinizi çok rahatsız hissederseniz arkasından bir kaç dakika mavi renk uygulayın.
*2.çakra,Omurga bölgesinde lumbar bölgesinde kesişir, dalak, böbrek ve pankreas meridyenleri ile bağlantılıdır. Bu şakraya karın çakrası da denir.
Bedendeki şuursuz faaliyetler, cinsel dürtüler ve otomatik güdüsel ilişkilerle ilgilidir. Bu çakranın rengi turuncu’dur.
Bu iki çakrada da en güçlü ve en sorunlu cinsel bağımlılıktan üreyen, karmanın tohumları saklanmaktadır.Yumurtalıklara(eşeysel bezlere) bağlıdır.
Eğer bu konularda bir sağlık sorunu yaşıyorsanız 2.chakranızda bir enerji dengesizliği olabilir. Bu durumda turuncu rengin size çok faydası olacaktır.
Turuncu rengi üzerinizde ve çevrenizde daha çok kullanın turuncu renk ile meditasyon yapınturuncu bir lambanın ışığında hergün 10 dakika dinlenin ve dolunayı izleyin ve su kenarında uzun yürüyüşler yapin.
Havuçseftali portakal mandalina ve diğer turuncu renkli meyve ve sebzeleri yemenizde sağlığınız konusunda çok olumlu etkiler yapacaktır.
Turuncu renk renk terapide şu rahatsızlıklar için kullanılır; böbreklerkabılzıkyorgunluk çekingenlik cinsel organlar yetersiz süt salgısıkısırlık (kadınlarda)
Çok fazla düşündüğümüzde 2. çakranın enerjisi düşer. Bu yüzden meditasyonda turuncu renk önem taşır.
Olumsuz etkilerinde amaçsızca yaşamak yer alır. Yemeğe olan düşkünlüğü arttırır. Kilo alımına neden olur. Turuncuyu seven kişiler hayatı daha pozitif algılar.
Turuncu renk başak burcunun renklerinden biridir. Boğa burcunun uğurlu rengidir.
Aynı zamanda enerjik Aslan burcunun da rengidir. İkizler burcunun ise temel rengi sarı ve turuncudur.
Turuncu renk, motivasyon gücünü arttırır, bu da kariyer anlamında yükselmeyi getirir. Canlılık sağlar. İnsanı enerjik kılar. 2.çakra kapalıysa vücutta kan ve şeker değerleri düşebilir hatta kan kanserine neden olabilir.
En çok ikizler burcu turuncu renge ihtiyaç duyar. Dengesiz ve ani karar değişikliklerinden arınmayı sağlar. Turuncu renk istikrarlı ve dikkatli düşünmeye yardımcı olur.
Dikkat: Aşırı enerjik ve aşırı cinsel enerjisi olan kişilerde turuncu ışık kullanılmamalı.
*3.sü güç veya ego, pankreasa bağlıdır.Solar pleksus, güneş sinir ağı adıyla da bilinir. Bu şakra böbreküstü bezler, adrenaller, mide ile ilişkili meridyenlerle bağlantılıdır.
Başkalarına hükmetme, ben merkezci duygular, kendi kendine eşkoşmayla ilgili olan bu çakrada duygulara ve imajinasyona bağımlılıktan üreyen karmanın tohumları saklanmaktadır. Bu çakranın rengi ise sarı’dır.
Eğer bu konularda bir sağlık sorununuz varsa 3.chakranızla ilgili bir enerji dengesizliği vardır.Bu durumda sarı rengin size çok büyük faydası olacaktır.
Bu çakranın kapalı olduğu zamanlar asosyalliği, uyumsuz davranışları beraberinde getirir.
Sarı renk, hükmetmeyi seven aslan burcu ile yerinde duramayan ikizler burcunun rengidir. Sarı renk, aslanın ara rengi iken ikizlerinse ana rengidir.
İkizler burcu da en az aslan burcu kadar kendine güvenen, egosu yüksek kişiliğe sahiptir. Çoğunlukla elbiselerinde sarıyı tercih edenler, iyimser ve neşeli davranırlar. ‘Re’ sesi sarının etkisini yansıtır.
Güneş ışığını seyredin altınbakır yada çinko gibi metalleri üzerinizde bulundurun,sarı renk ile meditasyon yapın çevrenizde yada kıyafetlerinizde sarı renkbulundurun.Greyfurt,mısır,muz,limon gibi sari renkli bitkilerden yiyin.
Yine sarı renk bir ampul alarak her akşam ışığında 10 dakika dinlenmeniz de sağlığınız üzerinde olumlu etki yapacaktır. Sarı renk çiçekler besleyin ve onları sıkça seyredin.
Sarı renk renk terapide şu rahatsızlıklar için kullanılır; sindirim sorunlarıgazlanmakaraciğer sorunlarıpankreas sorunlarışeker hastalığısafra kesesi taşı,kramplar,depresyon,sinir bozukluğu
Dikkat: Sinirli olan kişiler en fazla 5-10 dakika sarı ışık kullanabilirler.
*4.sü sevgi, timus(boyun altı) bezine bağlıdır.Kalp çakrası olarak da bilinir. Burada sevgi ve şefkatle ilgili tohumlar saklıdır. Bedenimizdeki timüs bezi, dolaşım sistemi, kalp adalelerinin meridyenleri bağlantılıdır. Bu çakranın rengi de yeşil’dir.
4.chakrada herhangi bir enerji dengesizliği olduğunda genel olarak sağlık olumsuz etkilenecektir. Deri ve dokunma duygusuyla da bağlantılı olan bu chakradaki enerji dengesizlikleri cilt hastalıklarına yol açmaktadır.
Eger sizde bu konularda sağlık sorunları yaşıyorsanız yeşil renkten önemli ölçüde faydalanabilirsiniz. Kırlarda dolaşmak,evde bolca yeşil bitki bulundurmak,yeşil renkle meditasyon yapmak, yeşil bir ampulün ışığında oturmak ve yeşil sebzelerden bolca tüketmek son derece etkili olacaktır.
Yeşil renk renk terapide şu rahatsızlıklar için kullanılır; kalp hastalıkları,uykusuzluk,gerginlik,yüksek tansiyon,öfke, paranoya ,bitkinlik, bağışıklık sistemi sorunları,akciğer sorunları, astım hastalıkları çakranın gerilemesiyle meydana çıkabilir.
Olumsuz etkisi ile yalnızlık da yaşatabilir. Tüm endişelerimiz, güven duygusu, şüphelerimiz, korkularımız 4. çakranın kapanmasıyla açığa çıkar.
Yeşil renk, boğa ve terazi burcunun uğur getiren rengidir.
Yeşil rengine tutkun olanlar, akıllı ve iradesi güçlü bir kişilik taşır. Yeşil rengin aşırı kullanımı insanı olumsuz yönde etkilemez. Aksine yeşili fazla kullanmak, denetim iç güdüsünün yükselmesine neden olur.
Müzikteki etkisini notası ‘fa’ notası yansıtır.
Dikkat: Yeşil renk kanserde de kullanılır. ancak doğru kullanımı çok önemlidir. Aksi halde kanserli hücreleri büyütebilir. Bir uzmandan yardım almadan yeşil rengi kanserli hastalarda kullanmayın.
*5.si ifade etme, tiroit(kalkan) bezine bağlıdır.Boğaz çakrası olarak bilinir. Bedenimizde tiroit beziyle bağlantılıdır.
İletişim, ifade ve yüksek düşünsel süreçlerle ilgilidir. Burada arınmayla ilgili karma tohumları saklanır.
Bu şakra solunum sistemi ve deriyi kontrol eder. Bedenimizdeki bağlantılı meridyenleri, akciğerler ve kalbe giden adalelerdir.
Çarkanın kapanması alınganlık ve telaş duygusunu dışarı çıkarır. Yalan konuşmak çakranın kapanmasına neden olur.
Açık mavi, yengeç, yay, kova, ve balık burcunun renklerindendir. Yengeç ve balık burcu, su grubuna girdiğinden mavi renge her zaman ihtiyaç duyarlar.
Kova ve yay içinse mavi, kişisel gelişimleri için bir araçtır. Mavi rengi sevenler genellikle romantik ve duygulu kişiler olur.
Giysilerde mavi renk, sosyal kimliği de temsil eder. İş görüşmelerinde mavi renk giyilmesi önerilir. Aynı zamanda güven yaratır. Sakinleştirici ve huzurlu bir etkiye de sahiptir. Denize uzun süre bakma bundan ileri gelir. Sinir sistemi bozukluğunda mavi renk tedavi edicidir. Koyu mavi ya da lacivert aynı etkiye sahip değildir.
Mavinin etkisi ‘la’ notası ile verilir.
Eğer bu konularda bir sağlık sorununuz varsa mavi renkten faydalanabilirsiniz.
Gökyüzünü seyretmek mavi renk ile meditasyon yapmakmavi renkli bir taşı kolye olarak boynunuza takmanızmavi giysiler giymeniz ve mavi renkli bir ampülle aydınlattığınız bir odada her gün 10 dakika oturmaniz sizin için çok faydalı olacaktır.
Patlıcankara üzüm ve kara erik yemeniz de sizin için çok faydalı olacaktır.
Mavi renk renk terapide şu rahatsızlıklar için kullanılır; Ateş, kulak enfeksiyonları,bitkinlik,yanıklar,ülser,cilt tahrişleri,sinir,vajinal enfeksiyonlar,karın ve sırt ağrıları,aşırı heyecan,hiperaktivite,basur gebelik zehirlenmesi.
Dikkat: Mavi ışığı 30 dakikadan fazla kullanayın. Aksi halde bitkinlik verir. Eğer yanlışlıkla kullanıldıysa bir kaç dakika sarı yada turuncu ışık vermek iyi gelir.Üşütme,kas kasılmaları,felç ve zayıf kan dolaşımında mavi rengin kullanmayın.
*6.sı ise ÜÇÜNCÜ GÖZ, psişik ve sezgilerdir ve hipofiz bezine bağlı
En sondakide taç çakra, ruhani çakradır ve beyin epifizi(kozalaksı bez) e bağlıdır.Üçüncü göz ya da alın çakrası olarak da bilinir. Bu şakra hipofiz beziyle, salgılarla bağlantılıdır.
Yüksek düzeyde kendi kendinin farkında olma, içsel vizyon, mutluluk, neşe, zihin gücüyle ilgilidir
Bilimsel araştırma, ruhsal uygulamalar ve bilgelik tohumları bu şakra da saklanmaktadır.Beyin ve tüm vücut sisteminin yönetici kanalıdır. Aynı zamanda idrar kesesi ve ince bağırsak meridyenleriyle bağlantıdır.Bu çakranın rengi çivit mavi’sidir.
Özellikle zihinsel sorunlarda çivit mavisinin inanılmaz bir iyileştirme etkisi vardir.Hafızayı güçlendirir,refleksleri arttırır,sezgi gücü üzerinde etkilidir.
Çakranın kapalı olduğu zamanlarda baş ağrısı, depresyon görülebilir. 6. çakraya hakim olan kişiler duyularıyla her zaman doğru kararlar verebilir.Yanılgılar çakranın kapanmasına neden olur. Bunun sonucu olarak kabus hatta halüsinasyon bile görülebilir.
Koyu mavi tonlar, yay, oğlak, kova ve balık burcunun rengidir. Lacivert özetle düşünceyi kuvvetlendirir, sezgileri güçlendirir. Sonsuzluğu ve evreni temsil eder.
Depresyon gibi ruhsal hastaliklarda ve stresten kaynaklanan sorunlarda son derece etkilidir. Zihin fonksiyonlarınızı güçlendirmek ve beyinle ilgili rahatsızlıklarınızda çivit mavisi rengin iyileştirici özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
Geceleyin gökyünüzü seyredin çivit mavisi kıyafetler giyinçivit mavisi taşlardan yapılmış takılar takın ve bu renkle meditasyon yapın.Çevrenizde çivit mavisi objeler bulundurun ve iş yerinizde bu renge ağırlık verin.
Çivit mavisi renk renk terapide şu rahatsızlıklar için kullanılır; Ani krizler göz iltihaplarızatürre troid bezinin az çalışmasıbademcik iltihabı
Dikkat: Şizofreni de çivit mavisi kullanmayın. Ayrıca çocuklarda kullanımı uygun değildir.
*7.çakra ise Başın tepesindedir ve tepe çakrası olarak da bilinir. Epifiz beziyle bağlantılı olan bu şakra, kendini bilme, en yüksek şuurluluk ya da aydınlanma ile ilgilidir. Mor, bu çakranın rengidir.
Bu çarka merkezi sinir sistemimizin ve idrak yeteneğimizin yöneticisidir. Mutlak gerçeği anlamamızı sağlar. Aydınlamanın son noktası olarak tabir edilir. Kozmik bilginin varlığı 7. çakra ile algılanır.
Beş duyumuzu kullanmasak bile 7. çakramızla her şeyi kavramaya gücümüz yeter. Yalnız bunu başarabilen dünyada nadir insan bulunmakta.
Mor, akrep ve yay burcunun renklerinden biri. Mor rengi çoğunlukla sanatçı ruhlu insanlar tercih eder. Mor rengin fazlası, hayalperest tutum, melankolik durum yaratır. Depresyona neden olur. Morun dengeli kullanımı mistik gücü beraberinde getirir.
Zeka düzeyini arttırıcı bir renktir.
Müzikte mor rengin etkisi ‘si’ sesi ile verilir.
Bu chakra ayrıca diğer chakraları da enerji olarak etkilediğinden çok büyük bir öneme sahiptir. Yukarıda yer alan sağlık sorunlarını yaşayanlar gibi diğer renklerde anlatılan sağlık sorunlarını yaşayanlarda özellikle beyaz ve mor renklerden faydalanmalıdırlar.
Beyaz renge yaşamınızda daha çok yer verin beyaz taşları takı olarak kullanın meditasyon yapın sessizliğin sesini dinleyinçevrenizde beyaz çiçekler ve objeler bulundurun.
Patlıcanpancar mor lahana gibi bitkiler bu hastalıklara iyi gelmektedir. Ayrıca mor renkli taşlar ve mor ışıkta size iyi gelecektir.
RENKLER VE TAMAMLAYICI RENKLERİ
Kırmızı ——– Turkuaz
Turuncu ——– Mavi
Sarı ———–Mor
Yeşil ———-Eflatun
Bir çalışmada uygulanan ana renkten sonra tamamlayıcı rengi bir kaç dakika uygulamak panzehir etkisi yapacaktır ve oluşabilecek sorunları giderecektir. Örneğin kırmızı kan dolaşımını arttırırken arkasından bir kaç dakika turkuaz uygulamak oluşabilecek kızarıklıklara engel olacaktır.
Her çakra, varlığımızın büyüme ve sağlığını da kapsayan çeşitli fonksiyonlarını kontrol eden hormonsal sistemdeki bir salgı beziyle yakından bağlantılıdır. Bu salgı bezlerinin fonksiyonlarındaki ağırlaşma ya da tıkanmalar, hayata bakışımız, ruh halleri ve davranışlar üzerinde etkiler meydana getirmektedir. Salgı bezleri beyine ve buradan da varlığımızın duygusal, zihinsel ve spiritüel yönlerine bağlıdır. Bu durumda çakralar, fizik bedenimizde bulundukları yerlerdeki meridyenleri, kendileriyle ilişkili olan duygusal ya da zihinsel hallere bağlayan iletkenler gibidirler. Bu, zihin ve beden arasındaki direkt ilişkinin bir örneğidir.
Egonla mücadele ettiğin yada kalpsizmişsin gibi geldiği veya kendini ifade edemediğin zamanları hatırlıyor musun?
Eğer sen veya tanıdığın birisi bu özelliklerde sorunu varsa veya bu konuda çok güçlüyse bunun nedeni çakralardaki dengesizliktir.
Bildiğimiz kadarı ile her çakra belirli bir renk ile rezonansa giriyor.
Aynı renkte bir kıyafet giymek çakranın rezonansa girmesine neden olacaktır.
Güneş ışığı bizim ana enerji kaynağımız. Bize ışık, ısınma ve enerji sağlıyor.
Güneş ışığı kendisi cozmik ışınlar, gama ışınları,
X ışınları, görülebilir ışık ışınları, kızılötesi ışınlar, mikrodalgalar, hatta radyo dalgaları oluşturur. Yarım saatliğine güneş altında uzanmak güçlü bir enerji artışı sağlar.
Çakra rengiyle aynı olan yemekler yemekte iyi gelir. Kırmızı domates ve elma yemek kök çakrana iyi gelir.
Yeşil yemekte kalp çakrana iyi gelir. Bu daha sağlıklı beslenme isteği uyandırmıyor mu?
Renk banyoları çakra açmak için çok rahatlatıcı bir yöntem.
Küvetin içine organik sıvı dökerek suyun rengini değiştirebilirsin.
Sadece arkana yaslan ve rahatla, suyun kendisinden enerji güçlendirmesini al.
Son olarak ve çakraları açmak için en iyi yöntem, kendinize REİKİ yaptırın.Ruhsal bir ameliyata eşdeğer. Uzan ve süper rahatla,
Reiki Ustası(Masterı) tek tek bütün çakralarının üzerinden geçicek, kapalı çakraları açacak ve hizalıcak.
Reiki ustaları çakralarını görmek üzere ruhsal eğitim almış insanlardır.
ÇAKRA DENGELEMESİ:
Çakraların birbirine uyumlu olarak çalışabilmesine yardımcı olan bir yöntemdir.
Hergün yapılması önerilir.Son derece etkili ve rahatlatıcı bir uygulamadır.
Çakralar toplamları 7 sayısını verecek şekilde dengelenir.
1. Çakra ile 6. Çakra
2. Çakra ile 5. Çakra
3. Çakra ile 4. Çakra
El teması kesilmeden yapılması salık verilen bu uygulamayı kendinize uygulayabileceğiniz gibi başkasında da tatbik edebilirsiniz.
Çakralarda en az 5 dakika kalınması sureti ile gerçekleştirilecek bu uygulama peki neden yapılıyor?
Reiki’nin en önemli anahtar sözcüğü “denge”dir.Denge bizi doğruya, güzele ve gerçek sevgiye götürür.Çakraları sırasıyla hangi konuların merkezleri oldukları bilgileriyle hatırlarsak sorumuzun cevabı da ortaya çıkacaktır.
Evet, onlar gerçektende çakraları 3. gözlerini kullanarak görebilirler. Kendi vücutlarından enerji taşıyıp sizinkine bağlarlar ve sizinkine akıtırlar. Çok şaşırtıcı bir süreç.
Reiki son 15 senedir gitgide dahada popüler oldu.
Tıp bilimi toksinleri, kirlilikleri hatta negatif düşünceleri, yemeklerdeki kimysalları ve diğer bedeni etkileyen kirleticileri temizlediğini kanıtladı.
Eğer bunlar sürekliyse çakra dengesizlikleri ortaya çıkar en sonunda zihinsel ve fiziksel düzeylerde bizi etkiler. Geleneksel sağlık hizmetleri bu zamanlarda doğal olarak veya tamamen semptomları hafifletemiyor veya tamamen tedavi edemiyor.
(Derlenmiştir)