MUHARREM İNCE – Numeroloji Analizi

mi

MUHARREM  İNCE  (4.5.1964)

İsim  Analizi – Ana Kulvar

YENİLİKÇİ

Her yönde kişisel özgürlük ister. Değişim, çeşitlilik ve her zaman yeni olanaklar ister. Her döneminde hayatı tanımak ister. Muhafazakar düşünceler ya da başkalarının görüşlerinden etkilenmez. Zevk, seyahat, spor, sanat, bilim, müzik ve yabancı dillere düşkündür. Beklemekten ve bekletmekten nefret eder. Rutin ya da detayla uğraşmaktan hoşlanmaz. Yabancı ve yeni insanları, yerleri ve nesneleri sever. Gelişimci, zeki, duygusal, çok yönlü ve çoğu zaman ruhsaldır. Her koşul, ülke ya da insana uyum sağlar. Her dokunduğuna hayat verir. Çok ve çeşitli fikirlere, güneş ışığına ve kalabalıklara ihtiyaç duyar. Çok çabuk eleme yapar ve herhangi bir şeye bağlanmaz. Sadakat, sabır ve sebata önem verir.

Potansiyeller: Özgürlük, gelişme, beceriklilik, anlayış, çeşitlilik, uyum sağlama, zihinsel merak, hayat tecrübesi, akıllılık ve bağımsızlık, sosyallik, değişim, seçicilik, seyahat, macera, birliktelik.

İsim  Analizi – Yan Kulvar

Sevgi dolu aile ortamının merkezinde olmak ister. Güzel ve estetik bir eviniz olsun istersiniz, kapınız ziyaretçilere her zaman açıktır. Çevresinde müzik ve çiçekler olsun ister, düzenli bir evi idare etmenin getirdiği sorumlulukları sever. Geleceğe dair hayal kurarken, sevgilisi veya eşiyle beraber yaşlanıp güzel bir bahçede kol kola girip dolaştığını ya da şömine başında sohbet ettiğini düşler. Yükselen burçtaki bu altı etkisi kozmik rahatlatıcı ve uyum sağlayıcı özelliklerini verir.

İsim  Analizi – Uslub

Diplomat devlet adamı ya da politikacı, psikolog ya da öğretmen(eğitim fakültesi mezunu), sekreter veya büro çalışanı, istatistikçi veya derleyici, detayları kontrol eden makam. Bu  kulvar başkaları ile işbirliği içinde çalıştıkları ortamlara uyum sağlarlar. Herkes için barışı sağlarlar. Doğuştan herkesle uyumlu oldukları için aralarından büyük diplomatlar çıkar. Her şeyde öncelikle ritm aramalarından dolayı aralarından iyi müzisyenler çıkar. Detayların ve küçük şeylerin önemli olduğu konularda kendilerini rahat hissederler.

Douglas Forbes – Analizi

Kişilik (4)
Doğruluk / Dürüstlük / Bütünlük
Elementi: Toprak

Öncelikle aklımızda bulundurmamız gereken şey, madalyonun iki yüzü olduğu gibi, rakamların da bizleri etkilediği birbirine zıt iki yönü bulunmaktadır.

4 insanının pozitif tarafları: Birey olmayı başarmış, bütünlük sağlamış, esrarengiz ve giziemli hatta farklı ve ayrıksı, amaca yönelik davranan, sadık ve sıradışı, kehanet yeteneği olaganüstü gelişmiş, her şeyi yaşayarak öğrenenlerden ve bunun için hiçbir fırsatı kaçırmayanlardan, adil, devrimsel nitelikleri gelişmiş, motive edici..

4 insanının negatif tarafları: her işi ve kendisini gizemliden öte muammalı gösteren, tuhaf, şaşırtıcı konuşmalar yapan, geleneklere uymayan ve aşağılayan, intikamcı, kolay heyecanlanan ve dolayısı ile fevri tepkiler veren, patavatsız, önyargılı ve bunlarla yaptığı yorumlrdan çekinmeyen, hilekar, değişimlere kapalı, çıkarına uygun olursa kolayca yalan söyleyen taraflarını sayabiliriz.

Bu özellikleri, negatiften pozitife giden bir doğru olarak kabul edersek, aynı günde doğan iki insanın birbirine benzememesini kolayca açıklamış oluruz. Yani, diğer tüm çevresel, eğitim, sosyal yaşam, temel ihtiyaçların doyurulması, inançlar vs vs gibi birçok etki ile kişilik gelişmekte ve kişi bu rakamın bazı pozitif ama bazı negatif taraflarını almaktadır.
bu insanlar bağımsız taraflarının çok kuvvetli olması nedeni ile sık sık reformist hareketlere katılacak ve insanların ideallerini ve düşüncelerini kökünden sarsacak dönüşümlerin sağlanacağı organizasyonlarda yer alacaklardır. Para bu insanlar için asla önemli değildir, bu insanlar ne yaparsa yapsın zirveye çıkmak neredeyse tek dertleridir.

Sosyal Bilinç (5)

Tüm aylarda doğanlar içerisinde en hızlı, en zeki, en doğrudan ses tonuna sahip olan sizsiniz. Bazı insanlar keskin kenarlarınızın fazlaca keskin olduğunu düşünür, kendilerine saldırıldığı kanısına kapılabilirler. Sizinse amacınız sadece olabildiğince fazla entellektüel bilgi elde etmeye çalışmaktır.
Sabırsız, macera tutkunu, keskin bir zeka ve gelişkin bir mizah anlayışı, konuşmanızı daima eğlenceli ve sıra dışı hale getirir.
Ses tonunuzda her daim haylaz bir hava vardır. Bazen konuşmanızın şaka mı gerçek mi olduğu anlaşılmaz.
Seçtiğiniz kelimeleriniz de 5 rakamı kadar haylaz, asi ve özgür olabilir. Hareket halinde olmak sizin için önemlidir.
Gerçekleri ifade etmeyi sevdiğiniz için, dürüstlük adına kırıcı olabilirsiniz. Size göre gerçekler ifade edilmelidir, hemde en açık şekilde.
İnsanlara bilgi vermek elbette önemlidir ancak bu bilgiyi karşınızdakinin kafasından aşağıya boca etmemeli, bunaltmamalısınız. Onlara soru sorarak, isteklerini anlamaya ve ona göre bilgi vermeye dikkat ederseniz, harika birer iletişimci olabilirsiniz.
Adrenalin bağımlılığınız hızlı kararların alınmasının gerektiği tüm iş ortamlarında sizi ön plana çıkarır.
Kendi sorunuza kendini cevap verir, etrafınızdakileri yavaş bulabilirsiniz.
Gerçek bir hatip, iyi ve eğlenceli hatta hayran kitlesi olan bir eğitmen olabilirsiniz.
Bu kadar hızlı akan bir zihin olarak yazarlık da sizin için son derece uygun olabilir. Edebiyatta en başarılı diyalogları bu ay doğanlar kolaylıkla yaratabilirler.
Garip mizah anlayışınız bazen herkese eğlenceli gelmeyebilir.
Ayrıntılarda kaybolmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Küresel Bilinçlilik (2)
Şefkatli, yardımsever, ihtiyacı olanları her anlamda destekleyen, koruyucu tavırları olan, sevdiklerine büyük önem veren kişilikleri işaret etmektedir.
İnsanları sabırla dinler ve avutursunuz. Ancak unutmayın sorunlar dinlediğiniz kişilere ait, size değil, kendinizi fazla kaptırmamaya özen göstermelisiniz. Yardımlarınızın mutlaka sınırları olmalı aksi halde etrafınız bilinçli ya da bilinçsiz sizi kullanacak insanlarla çevrilebilir.
Size göre, dünyadaki tüm sorunların kökeni insanların birbirine yeterince şefkatli yaklaşmamasından, birbirine yeterince destek olmamasından, yeterince birbirlerini sevmemesinden kaynaklandığını düşünürsünüz.
Hayır işleri elbette çok önemli ancak vermek kadar almayı da öğrenmeniz gereken bir hayat yaşıyorsunuz.
Konuşurken sürekli karşınızdakini rahatlatır ve ona tavsiyelerde bulunursunuz.
Kara günlerde sevdiklerinizi korumak için mutlaka birikim yapmak, geleceğinizi garanti altına almak istersiniz.
Ayrılıklardan nefret ettiğiniz için ilişkileriniz sizin için yıpratıcı olsa bile korumak için elinizden geleni yaparsınız.
Korkularınıza mutlaka dikkat etmelisiniz. Sevdiklerinizi koruduğunuzu zannederken onlar üzerinde aşırı baskıcı olabilirsiniz. Onların kendi ayakları üzerinde dikilmeleri için desteklemeniz demek aslında onlara izin vermeniz ve onlar için sürekli bir şeyler yapmaktan vaz geçmeniz demektir.
Tüm kişisel şifrenize bakarak söylenmesi gerekir ancak sadece bu hanenize bakarak ‘gıda’ ile ilgili her türlü işi son derece keyifli ve başarılı şekilde yapabileceğinizi söylemek mümkün.

Yaşam Döngüsü (2)

Şefkatli, ilgili, koruyucu, insanlar tarafından sevilen birisi olduğunuzu anlatır.
Bir işi yaparken, diğer insanların ne hissettiklerini ya da düşündüklerini çok önemsersiniz. Yapılan işin herkesin hayrına olmasını seversiniz.
Başka insanları desteklemeyi ve onları ön plana çıkarmayı seversiniz. Geri planda kalmaktan asla gocunmaz ve rahatsız olmazsınız. Bulunduğunuz her ortamda sömürülen ve mutsuz insanlar varsa çok rahatsız olursunuz.
Ancak bu sayının minik uyarısı şudur ki: sürekli diğer insanların ne hissettiklerini düşünerek yaşayamazsınız. Sadece başka insanların mutluluklarından mutluluk çıkarırsanız mutsuzluğa davetiye çıkarmış olursunuz. Lütfen, birazcık da kendi isteklerinize önem verin ve ben ne istiyorum diye düşünün. Bu tavır size bencilce ya da şefkatten uzak gelebilir fakat bu doğru değil. Kendinize karşı da sorumluluklarınız olduğunu unutmamalısınız.

Ders (6)

İçsel Benlik (9)
Kendinizi saf, meraklı, gelişime ve öğrenmeye açık bir kişi olarak tanımlarsınız. Tavrınız çocuksudur. Elinizdeki en ciddi işte bile kendinize eğlenecek bir şey mutlaka çıkarabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız konu ya da kişi ne olursa olsun, eğer tüm öğrenileceklerin bu kadar olduğuna karar verirseniz, sıkılır başka şeylere yönelebilirsiniz. Adeta bir çocuğun oyuncaklarından sıkılması gibi. Felsefe sizin için önemlidir ve kolunuzun uzandığı kadarı ile dünyayı kurtarmak hayalinizdir. Peki, siz oyun oynuyor olsanız ve sıkıldığınızda gitme hakkını kendinizde görüyor olsanız bile oyun arkadaşlarınızın da olduğunu ve onları istemeden de olsa üzebileceğinizi, zarar verebileceğinizi ne zaman öğreneceksiniz?

İçsel Çocuk (7)
Beklenmedik bir durumla karşılaştıklarında büyük bir stres, korku ve utanç duygusu ve davranışları ile karşılık verirler. Hazırlıksız oldukları herhangi bir şeyi bu kişilere yaptırmak mümkün değildir. Dikkat çekmekten hiç hoşlanmaz, gözler üzerlerine çevrildiğinde çok gerilirler. Beklenmeyen her durum inanılmaz bir stres kaynağıdır. Adeta donup kalabilirler. Eğer ani olaylara karşı daha önceden hazırlıklı iseler o zaman bu durumlarla mükemmel bir şeklide başa çıkabilirler.

Dan Millman – Analizi

2 İş birliği ve denge. En iyi diplomatları oluşturuyorsunuz. Bu bireyler sorumluluklarının sınırlarını belirlemek ve başkalarıyla uyum ve denge ve karşılıklı destek ruhu içinde çalışmayı öğrenmek için buradadırlar. Hayat amaçları çetin bir tırmanış içerdiğinden zorlu yollardan geçerler. 2 çok güçlü bir hizmet sayısıdır. Bu sayı hizmet etme  yardım ve yol gösterme itilimi yaratır ve genellikle bu kişiler isimsiz kahramanlar olarak hizmet edeceklerdir. Denge yasasını başarabilen ikiler dünyada sevgi dolu hizmetlerin kaynağı haline gelerek büyü saygı uyandırabilirler.

9 Bütünlük ve bilgelik. Benzersiz, çocuk. İçlerinde ve başkalarının içinde tezahür eden ÖZ’E ( Tanrıya) itimat ederek ve onu izleyerek  dengeli sorumluluk  kendine itimat ve bütünlük (özü-sözü birlik) sorunlarını halletmek ve kalbin yüksek bilgeliğiyle uyum içinde yaşamak için burada bulunmaktadırlar. Deneyimleri aklileştirmek  gerçeklerle yüzleşmek ve onları aşmak zorundadırlar. Ayrıca kalplerde yazılı olan spiritüel yasaları öğrenmek için  zihinsel süreçlerden çok duygularda açığa çıkan yüksek bilgeliği yakalamak zorundadırlar. Özellikle 9 enerjisiyle bu dünyada yer alanların “kalplerinin danışmanlığını” en yüksek otorite olarak tanımak ve bunu deneyimlemek için burada yer aldığını söylemek gerekir. Önce kendilerine itimat ederek yüksek prensiplere ulaşabilirler. Duygu boyutu çok gelişkin olan 9 enerjisi vicdan ve evrensel bilinçaltı ya da sezgileriyle kendi yolunu rahatça bulabilir. Çoğu kendine güvenli görünür ve liderlik enerjisiyle ilişkili doğal bir karizmaya sahiptirler. Sürekli kendilerini yeniden tanımlamaya çalışırlar ve kendilerini tanrının iradesiyle karıştırabilirler. Yüksek hizmete adanmışlıkları ve başkalarına destek sağlama arzuları hayat amaçlarını oluşturur. Bunu yaparken sipritüel bir dil kullanmazlar. Mahatma Ghandi  Elvis Presley  Albert Schweitzer  gibi ünlüler de aynı hayat enerjisiyle doğmuşlardır. Ateşe yaklaşmaktan değil yanmaktan korktuğundan spiritüellikten de bu yüzden korkarlar.

29/2 İş birliği ve denge. En iyi diplomatları oluşturuyorsunuz. Bu bireyler sorumluluklarının sınırlarını belirlemek ve başkalarıyla uyum ve denge ve karşılıklı destek ruhu içinde çalışmayı öğrenmek için buradadırlar. Hayat amaçları çetin bir tırmanış içerdiğinden zorlu yollardan geçerler. 2 çok güçlü bir hizmet sayısıdır. Bu sayı hizmet etme  yardım ve yol gösterme itilimi yaratır ve genellikle bu kişiler isimsiz kahramanlar olarak hizmet edeceklerdir. Denge yasasını başarabilen ikiler dünyada sevgi dolu hizmetlerin kaynağı haline gelerek büyü saygı uyandırabilirler.

Genel olarak çok verici, kendilerinden çok karşısındakileri düşünen, ailelerine düşkün, temkinli ve sezgisel insanlardır. Mükemmel ebeveynlerdir. Sevdiklerine aşırı düşkün ve koruyucudurlar.uyum yetenekleri çok gelişmiştir ve sezgiseldirler.

Potansiyeller: Besleyen, bakan, sakin, gözlemci, cool, yumuşak, istikrarlı, eve düşkün, domestik, sosyal, kendine yeten. Duygusal, savunmacı, koruyucu, duyarlı.